Toto malebné městečko 30 km severně od Prahy má rozhodně co nabídnout. Leží na vyvýšenině v Polabské nížině na soutoku Labe a Vltavy. Pokud jsi taky milovník krásných výhledů, zajeď se podívat na vyhlídku nad soutokem u Kostela sv. Petra a Pavla, stojí to za to!

Když už tam budeš, nemůžeš si nechat ujít prohlídku místního zámku. Navštívit můžeš jak samotný zámek Mělník, tak i vinné sklepy Jiřího Lobkowicze. Na vstup navíc uplatníš studentskou slevu.

Ve městě je samozřejmě mnoho míst, kde se občerstvit. Až ti na výletu vyhládne, my Ti doporučujeme zajít do podniku Kafe Mělník Bistro. Jistě si vybereš z bohaté nabídky jídel, nápojů a skvělé výběrové kávy. Nás si získal velmi ochotný personál a příjemné prostředí.

Možná už to víš, ale Mělník je proslulý jako vinařské centrum. Koná se zde během roku spoustu akcí, jako Mělnické vinobraní, Mělnický košt, Vinná noc, či Průvod sv. Martina. Máš-li víno rád, po covidové pauze si zde můžeš užít tu pravou vinařskou atmosféru! Veříme, že Ti ani nemusíme připomínat, že za volant alkohol nepatří.

Čas:
43 min od Prahy
Vzdálenost:
36 km
Převýšení:
Začátek:
Odkaz:
Parkování:
Cena:
Tip:
Otevírací doba:

Na výlet si zarezervuj jedno z Uniqway vozidel. Když s sebou vezmeš tři kamarády, cesta každého vyjde přibližně na 263 Kč.*

*Spočítáno pro 4 osoby ve vozidle, celkovou vzdálenost 72 km a zapůjčení na 7 hodin. Více info o našem ceníku zde.