Výlety po českuVýlety po Evropě

Velká Amerika neboli Český Grand Canyon

Lom Velká Amerika je zatopený vápencový lom. Návštěva opravdu stojí za to, i když na koupání to zde není. Hned u parkoviště se nachází vyhlídka, kde je dechberoucí výhled na celý lom. Oblast okolo lomu využívají mnohé filmové štáby, např. se zde natáčel film Limonádový Joe. Nedaleko leží ještě jeden zatopený lom – Malá Amerika, která je o poznání klidnější a přímo se vybízí k meditaci s výhledem na vodní hladinu. Než vyrazíš, doporučujeme si přečíst něco o Hansovi Hagenovi – legendě, díky které návštěva nabude jiných rozměrů. Pozor: Přímo do lomu je vstup zakázán a pod pokutou, proto se zdržuj jen na vyznačených trasách!

Čas:
45 min
Vzdálenost:
34 km
Převýšení:
Začátek:
Parkování:

na parkovišti z východní strany lomu

Cena:
Tip:

Nezapomeň na východní části lomu navštívit tzv. „Obrazárnu“, kde lidé skládají různé obrazy z kamenů.

Spolek HAGEN pořádá prohlídky podzemních štol, musí se ale rezervovat předem – využij jejich Facebook, kde se dozvíš i další užitečné tipy.

Otevírací doba:

S Uniqway můžeš v pohodlí dojet až k vyhlídce u lomu. Vezmi dva kamarády a cesta tam a zpět vás vyjde zhruba na 300 Kč.* Navíc si za cestu řidič vyslouží přes 300 bodů do našeho Obchodu s odměnami.

* Spočítáno pro model ŠKODA Fabia, 3 osoby ve vozidle, vzdálenost 68 km a čtyřhodinovou zastávku. Více informací o našem ceníku zde.