Covid-19 opatření

Stále je nutné dodržovat hygienicko-protipandemická opatření při svých výletech a dalších jízdách. Uniqway jsou pravidelně čistěná a dezinfikována, abys tak mohl v bezpečí cestovat. Níže nalezneš naše doporučení, jak se chovat v Uniqway autech a aktuální opatření v ČR a zahraničí.

Využívání Uniqway aut

Uniqway auta pravidelně čistíme a desinfikujeme. V každém autě najdeš dezinfekční gel na ruce, který použij před jízdou a vždy, když se do vozidla vrátíš. Za každou placenou jízdu s Uniqway získáš body do našeho Obchodu s odměnami, kde si pak za ně můžeš koupit například Uniqway roušku.

Platná opatření v Česku

V České republice se již nemusíš prokazovat bezinfekčností. Aktuální informace najdeš zde: covid.gov.cz.

Cestování do zahraničí

Při všech cestách do zahraničí se předem informuj o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních cílové destinace. Je doporučováno uzavřít cestovní pojištění obsahující i léčebné výlohy pro případ onemocnění COVID-19. Jelikož se opatření často mění, sleduj vždy aktuální dění.
Další informace nalezneš ZDE.

Slovensko

Jedeš na Slovensko, třeba objevovat krásy Tater? Od 6.4.2022 zde končí povinnost bezinfekčnosti a karantény. Byla zrušena i povinná registrace při příjezdu. Více informací ZDE.

Německo

Jedeš se podívat do historického ale i moderního Berlína? Do Německa již nepotřebuješ prokazovat svou bezinfekčnost.

Více informací ZDE.

Rakousko

Za rakouskými jezery? Ani v Rakousku již neplatí povinnost prokazovat se negativním testem nebo očkováním.

Více informací nalezneš ZDE.

Polsko

Cestuješ-li do Polska z ČR, nepotřebuješ test ani doklad o očkování. Skončila i povinnost karantény. Více informací ZDE.

Návrat ze zahraničí

Pro návrat do Česka ze zahraničí byla zrušena povinnost bezinfekčnosti. Více informací na www.mzv.cz nebo na covid.gov.cz.